S-400  "Sztranduś"
/jacht do samodzielnej budowy  -d
okumentacja/

31.01.2002
    Niniejsza strona www  zawiera dokumentację projektu jachtu S-400 Sztranduś na podstawie której można zbudować jacht  przestrzegając przepisy prawa autorskiego.  
  • Projekt jachtu S-400 Sztranduś jest własnością konstruktora.
  • Prawo do powielania i rozpowszechniania dokumentacji inną drogą niż przez niniejszą stronę www  posiada tylko konstruktor. 
  • Dla wszystkich chcących budować dla siebie jeden jacht S-400 Sztranduś, dokumentacja jest bezpłatna i każdy dla siebie może ją wydrukować w potrzebnej ilości egzemplarzy.
  • Kluby  żeglarskie  i  stowarzyszenia  mogą  na podstawie niniejszej dokumentacji budować dowolną  ilość jachtów S-400 Sztranduś  w ramach działania klubu i na użytek członków klubu.
  • Działalność komercyjna z wykorzystaniem  jachtów zbudowanych na podstawie niniejszej dokumentacji jest możliwa  wyłącznie na podstawie pisemnej zgody konstruktora.
Dokumentacja jachtu S-400 Sztranduś składa się z następujących części:
  1. Dokumentacja w formacie .JPG.
  2. Sterowanie ploterem CNC.  
  3. Istotne zmiany.  

    Budowniczych proszę o przysyłanie zdjęć ze swoich budów.  Zdjęcia zostaną wykorzystane do uzupełnienia instrukcji budowy o zdjęcia oraz zrobienia strony www będącej fotorelacją z budów. Kolejnym budowniczym będzie łatwiej. Będą mieli do kogo zwrócić sie o pomoc i zobaczyć na zdjęciach jak to się robi.
(~) Wojtek Kasprzak
.   Dokumentacja w formacie .JPG

         Dla wszystkich chcących budować jednego Sztrandusia dla siebie, dokumentacja jest bezpłatna. Każdy może ją wydrukować ze strony www. 
Jeżeli armator (budowniczy) będzie chciał łódkę zarejestrować, będzie wymagana tzw. licencja. Licencje będę wysyłał budowniczym normalną pocztą, tym którzy przyślą mi zdjęcia z różnych stadiów budowy. Zdjęcia zostaną wykorzystane do zrobienia katalogu Sztrandków oraz opisu budowy ilustrowanego zdjęciami. Następnym budowniczym będzie łatwiej. Będą mieli do kogo zwrócić sie o pomoc i zobaczyć na zdjęciach jak to się robi.

Wręgi  dla programów CAD.
     Rysowanie wręg w skali 1:1 jest czynnością wymagającą dużej staranności. Od dokładności narysowania wręg roboczych zależy późniejsza płynność linii kadłuba. Ze względu na wielkość rysunku rysowanie wręg jest trudne i łatwo o pomyłkę. 
Aby ustrzec sie pomylek i uprościc sprawę jeden z budowniczych przygotował rysunki wręg w CAD'zie które można wyplotować w skali 1:1.
  1. s400-wregi.dxf    -  Wręgi w skali 1:1 -rysunek w formacie .dxf

Ostatnie istotne zmiany.  

1. 2006-01-27  Zmiany linii teoretycznych. Rys. 04.
2. 2011-04-15  Dodano Rys. 14  -balast wewnętrzny


<powrót>     <opis>